Jak ustalić rozmiar pierścionka?

KILKA ISTOTNYCH KWESTII, ABY ODPOWIEDNIO DOBRAĆ ROZMIAR PIERŚCIONKA

  • Każdy palec ma inny rozmiar, palce prawej ręki różnią się rozmiarem od palców ręki lewej.
  • Palce zmieniają rozmiar w ciągu dnia, ze względu na temperaturę, aktywność fizyczną lub stan zdrowia. Zmiana rozmiaru palca może mieć nawet zakres dwóch rozmiarów pierścionka.
  • Mierz palec rano i wieczorem, wówczas dłonie są w najbardziej naturalnej formie.
  • Jeśli bierzesz miarę z pierścionka, pamiętaj, że pierścionek musi być noszony na tym samym palcu.
  • Pierścionek, którym mierzysz musi mieć zachowany okrągły kształt.

ZMIERZ ŚREDNICĘ WEWNĘTRZNĄ PIERŚCIONKA LINIJKĄ

To bardzo prosta metoda, ważne jest by pierścionek miał idealnie okrągły kształt.Pierścionek należy zmierzyć w najszerszym miejscu, dla pewności porównaj pomiar mierząc go z co najmniej dwóch perspektyw, obie wartości muszą być takie same.

ZMIERZ PIERŚCIONEK SUWMIARKĄ

Pomiar tym narzędziem pozwoli Ci precyzyjnie co do milimetra określić wewnętrzną średnicę pierścionka. Podobnie jak w sytuacji z linijką, pamiętaj o tym, że pierścionek musi być okrągły, nie może być w żadnym wypadku odkształcony. Zmierz pierścionek w dwóch miejscach, w najszerszym punkcie okręgu. Pamiętaj także o tym, że musi to być pierścionek, który kobieta nosi dokładnie na tym samym placu, na który ma być przeznaczony nowy pierścionek.

ZMIERZ PALEC NITKĄ

Gdy nie masz pierścionka, na którym możesz określić rozmiar, wówczas użyj nitki lub cienkiej tasiemki. Delikatnie należy owinąć nitkę wokół palca w jego najszerszej części-czyli przy kostce. Odetnij lub zaznacz miejsce, w którym nitka dokładnie owija palec.Zmierz otrzymaną długość. Następnie musisz z obwodu wyliczyć średnicę, ale nie martw się jest to bardzo łatwe i zapewne wszyscy pamiętamy to z lekcji matematyki .Podziel wartość długości nitki w mm przez 3.14, otrzymasz wtedy średnicę pierścionka i gotowe. Teraz wystarczy, że dobierzesz rozmiar do wartości, którą obliczyłeś/obliczyłaś.

Wyszukaj produkt